Az építkezés vagy otthonod kibővítése nem egyszerű feladat. Mindamellett, hogy fel kell kutatni a legmegbízhatóbb, magas szakértelemmel rendelkező munkaerőt, aki barátságos árakon dolgozik, a megfelelő technológia kiválasztása is létfontosságú. Nem mindegy, hogy milyen helyzetben mit választasz.


Új ház felhúzása előtt állsz, bővítenéd otthonodat egy terasszal, feldobnád kertedet egy pergolával, szeretnéd kerítésedet vagy napernyődet szélállóvá tenni, esetleg egy mobilház installálásán gondolkozol? Bármely munkafolyamat előtt is állj, a talajcsavar jelentheti számodra a legideálisabb megoldást.

 

Érdemes mélyebben megismerkedned a talajcsavarral és annak egyediségével, hiszen méret és kialakítás alapján egyaránt válogathatsz.

 

Miért válaszd a talajcsavart?

 

A talajcsavar egy egyszerű, de annál nagyszerűbb megoldás. Kialakítás és kinézet tekintetében hasonló egy hagyományos csavarhoz, azonban méreteiben sokkal nagyobb, valamint teherbírásában is jócskán túltesz rajta. A talajcsavar akár egy komplett könnyűszerkezetes ház stabil és strapabíró alapjainak a biztosítására is képes úgy, hogy közben nem igényel tereprendezést


A talajcsavar legnagyobb előnye az egyszerű és gyors telepítése. A betonozással szemben nincs szükség hatalmas területű kiegyenlített talajra, rengeteg anyagra, hosszú napokra míg elkészül a munka, valamint hosszú hetekre, amíg használhatóvá és terhelhetővé válik a felület. Talajcsavar a szakszerű elhelyezését követően egyből szolgálatodban áll, így egyszerre spórolhatsz időt és pénzt is.

A talajcsavar különböző méretei

Lakossági és ipari felhasználás esetében egyaránt választhatod a talajcsavarokat, azonban az építmény rendeltetésétől és nagyságától függően szükséges a legideálisabb típusú talajcsavart választanod.


A talajcsavar kifejezetten sokoldalú felhasználhatóságát változatos megjelenése biztosítja. A különböző kialakítás, valamint méret számos tényezőtől függ, mely előzetes felmérés vagy konzultáció alapján határozható meg.

 

Mi befolyásolhatja a méret választását?

 

A talajcsavar méretét annak két legfontosabb dimenziója határozza meg: a hosszúság és az átmérő. Mindkét tényező milliméterben kerül meghatározásra, amelyet a termékkódok tartalmaznak is.

A talajcsavar mérete és kialakítása függ:

-          Az elhelyezkedéstől, azaz a helyszínen lévő talaj minőségétől és jellemzőitől – kavicsos, agyagos talajról, esetleg víz alatti elhelyezésről van-e szó?

-          Az építmény súlyától és terhelhetőségétől – egy komplett könnyűszerkezetes házat vagy csupán egy napernyőt szeretnél-e telepíteni?

 

Különböző szériák, különböző célok

 

4 különböző szériával találkozhatsz kínálatunkban, melyek mind más és más jellegzetességekkel rendelkeznek. Így megtalálhatod az ETF, ETU, ETG és az ETM szériába tartozó darabokat egyaránt. Az M és az F széria tagjai egyaránt alkalmasak bármilyen konstrukció és keret alátámasztására.


A G széria tagjai elsősorban rudak, csövek és egyéb profilok befogadására, valamint rögzítésére alkalmasak. Végül pedig az U szériába tartozó talajcsavarok oszlopok és cölöpök rögzítéséhez kiválóak az U profilú fejnek köszönhetően.

Az átmérő és a hosszúság adatai

 

Méretek tekintetében az F és M széria darabjai 76 mm-es átmérővel rendelkeznek, míg hossz esetében 1000, 1200, 1400, 1600, 1800, de akár 2000 mm is lehet. A G és az U tekintetében pedig 60, 68, 76 mm-es átmérők közül válogathatsz, míg hosszúságnál 600, 685, 700, 865, 1000, 2000 mm méretekkel találkozhatsz.

 

Amennyiben szeretnél még többet megtudni a talajcsavarok jellegzetességeiről annak érdekében, hogy a számodra legideálisabb típust tudd kiválasztani, akkor fordulj bátran kollégáinkhoz! Segítségedre lesznek a legjobb döntés meghozatalában.